Niektórzy twierdzą, iż ubezpieczenia w prywatnych firmach są znacznie wydajniejsze i lepsze od tego, które oferuje nam NFZ. Ponadto wśród zwolenników prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego panuje przekonanie o wyższej jakości usług świadczonych w ramach tego ubezpieczenia. Dodatkową zachętą jest również fakt, iż nie musimy oczekiwać w długiej kolejce do lekarza. Czy wobec tego prywatne ubezpieczenie posiada same zalety?

Głównym minusem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest konieczność opłacenia usługi medycznej z własnych pieniędzy, a dopiero później wystosowanie wniosku o zwrot pieniędzy do ubezpieczyciela. Kolejną wadą prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest dokładnie określony zakres i liczba zabiegów w ramach ubezpieczenia. Po przekroczeniu limitów musimy ponosić koszty leczenia w 100%. Jednak w przypadku tego rodzaju ubezpieczenia mamy możliwość wybrania pakietu najbardziej dostosowanego do naszych potrzeb. Chcąc posiadać pełne ubezpieczenie zdrowotne, wliczając w to specjalistyczne konsultacje i hospitalizacje, należy oczekiwać dość wysokich miesięcznych składek.

Cena prywatnego ubezpieczenia medycznego waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Takiej możliwości nie mamy w przypadku ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia, gdzie odgórnie tworzona jest lista refundowanych leków i usług medycznych. Ponadto wadą składki zdrowotnej w ZUS jest brak możliwości rezygnacji z niej, nawet wówczas gdy posiadamy kompleksowe, prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

infanrix hexa informacja dla pacjentów chorujesz na wirusowe zapalenie watroby typu b? czeka Cię przeszczep