Niezależnie od wieku, płci i ogólnego samopoczucia, powinniśmy pamiętać o tym, aby regularnie wykonywać badania. Podstawowe pomiary można wykonać samodzielnie przy użyciu aparatury medycznej. Jej koszt jest stosunkowo niski w porównaniu do kosztów leczenie, jeśli zignorujemy prewencyjną diagnostykę.

Wystarczy regularnie dokonywać pomiaru ciśnienia, stężenia cukru we krwi i cholesterolu. Dzięki temu szybko zdiagnozujemy chorobę i nawet za pomocą odpowiedniej diety możemy ją wyeliminować. Jeśli odczuwamy ból i nie jesteśmy w stanie samodzielnie ustalić jego przyczyny, należy umówić się na wizytę u lekarza. W zależności od jego podejrzeń, dostaniemy skierowanie na odpowiednie badania lub wizytę u lekarza specjalisty.

Kompleksowe badania można wykonać również prywatnie w pobliskim laboratorium. Warto skorzystać z pełnego pakietu badań, który umożliwi nam ogólną ocenę stanu zdrowia. W żadnym wypadku nie należy unikać bądź odkładać wizyty u lekarza. Pamiętać musimy o tym, że polska służba zdrowia pomimo, iż nie zawsze działa tak jak tego oczekujemy, to jednak jest instytucją, dla której zdrowie pacjentów jest ważne. Jeśli zdrowie jest dla nas istotne to powinniśmy mieć na uwadze troskę o jego stan, a także być przygotowani na wszelkie wydatki związane z leczeniem.

czy znacie dobre leki na astmę