Bardzo dużo osób narzeka na kolejki do lekarzy. Często jednak w praktyce sytuacja wygląda o wiele lepiej. W jakich obszarach polska służba zdrowia działa sprawnie? Z całą pewnością na wizytę lekarza pierwszego kontaktu nie trzeba czekać zbyt długo. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku nagłych wypadków i konieczności udzielenia natychmiastowej pomocy. Pomimo, iż w mediach nagłaśniane są pojedyncze przypadki, w których publiczna służba zdrowia nie zdała egzaminu, to jednak nie powinniśmy z tego powodu żyć w obawie przed tym, że spotka nas podobna sytuacja.

Znacznie gorzej sytuacja wygląda w przypadku wizyty u lekarza specjalisty. Na wizytę do hematologa trzeba czekać minimum kilka tygodni, a na konsultację u kardiologa lub chirurga naczyniowego, czas oczekiwania na wizytę wydłuża się do kilku miesięcy. Czasami jednak kolejki do specjalistów są jeszcze dłuższe. Najlepszym tego przykładem jest wizyta u endokrynologa, na którą w sporej części miast trzeba oczekiwać nawet kilka lat.

Niewątpliwie tego rodzaju sytuacje powodują, iż znaczna część Polaków ma negatywne zdanie o polskie służbie zdrowia. Wprowadzane kolejne rozwiązania rzadko usprawniają obecnie działający system, ponieważ podczas rejestracji i korzystania z bezpłatnych lekarzy dochodzi także do nadużyć ze strony pacjentów.

Diclofenac 50