kupując Aquafresh In Between Clean należysz do zadowolonych klientów naszej firmy

Do podstawowej opieki zdrowotnej można zaliczyć świadczenia o charakterze m.in. profilaktycznym, diagnostycznym, leczniczym czy rehabilitacyjnym. Każda osoba ubezpieczona musi wybrać, zgodnie z własnymi preferencjami, lekarza, pielęgniarkę oraz położną podstawowej opieki zdrowotnej. Istnieje jednak możliwość zmiany wcześniej dokonanego wyboru. Wystarczy wówczas złożyć odpowiednią deklarację w określonej placówce medycznej. Warto pamiętać, że taka możliwość jest tylko dwa razy w roku. W przypadku chęci kolejnej zmiany, pacjent zostanie obciążony opłatą.

Chcąc skorzystać ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, pacjent musi udać się do odpowiedniej przychodni. W niektórych przypadkach pomoc medyczna udzielana jest w domu chorego bądź w domu pomocy społecznej. W większości przypadków przychodnie świadczące podstawową opiekę medyczną, czynne są przez 10 godzin w ciągu doby. Ze świadczeń można skorzystać wyłącznie w dni robocze, z pominięciem dni ustawowo wolnych.

Termin wizyty u lekarza najczęściej jest jeszcze w dniu zgłoszenia. W niektórych przypadkach termin ustalany jest indywidualnie z lekarzem. Dotyczy to np. sytuacji, gdy pacjent wymaga kontynuacji leczenia.

żółtaczka wszczepienna zapalenie wątroby typu a